Minust

Hansel Rivero Havanamodernas

Hansel Rivero

Minu tantsijakarjäär algas Havanna tänavatel, kus juba väga noores eas alustasin hip hop’i ja reggaeton’i tantsimisega. 13-aastaselt alustasin tantsuõpinguid Tony Menéndezi ja Narciso Medina tantsukoolides ning võtsin osa intensiiv-töötubadest Conjunto Folklórico’s ja Teatro Nacional’is, keskendudes peamiselt Kuuba folkloorile, tantsutehnikale (kaasaegne tants) ja balletile. 15-aastaselt asutasin koos Reinier Alexis’e ja Junior Puentes’ega grupi nimega "Los Vakeros", mis sai kiiresti üheks parimaks reggaetoni-, hip-hop- ja fusion-stiili harrastavaks tantsugrupiks kogu Havannas. Selle grupiga alustasin tööd tantsija ja koreograafina audiovisuaalsetes projektides ning esinesin paaril korral ka Kuuba televisioonis. Edasi hakkasin huvi tundma ka teiste tantsustiilide vastu ja pärast edukat kandideerimist asusin tööle Kuuba show’sid lavastavas ettevõttes Danza Mora, sõlmides lepingu Agencia Actual’iga. Selle grupiga tantsisin esialgu Kuuba traditsioonilisi tantse segatuna hip-hop’i elementidega ning hiljem keskendusin ainult Kuuba show’dele.

Ajendatuna soovist end tantsus edasi täiendada, kandideerisin samal ajal edukalt nii Tropicana de Cuba tantsukooli kui ka Hotel Nacional de Cuba’s tegutsevasse showettevõttesse Parisien. Otsustasin mõlemad väljakutsed vastu võtta ning paralleelselt Tropicana tantsukoolis õppimisega koolitasin ennast Parisien’is, võttes seal Kuuba folkloori ja balleti tunde, et tõsta oma tantsuoskus klassikaaslaste tasemele, kellest valdav enamus olid riiklike tantsukoolide lõpetajad, kuid mina tänavalt tulnud ja seni ainult väiksemates tantsukoolides õppinud.

Pärast kuudepikkust ettevalmistust Tropicana koolis ja Parisien’is, sõlmisin lepingu ettevõttega Tuarte s.a. ja asusin tantsijana tööle Parisien’i. Mõni kuu hiljem, pärast mitme kärpimisvooru läbimist, lõpetasin Tropicana kooli oma aasta parima õpilasena (5 punkti süsteemis olid mu hinded järgmised: ballett 4, folkoor 5, repertuaar 5, tantsutehnika 5), mille tulemusena sain võimaluse alustada 2015. aastal tööd tantsijana maailmakuulsas Tropicana de Cuba kabarees. Tropicana kõrvalt soovisin end tantsus veelgi edasi arendada ja tegin sisseastumiskatsed Kõrgemasse Kunstiinstituuti (I.S.A) folkloori erialale, olles ca 100 noore sisseastuja seas eksamitulemuste pingereas esimene. Kuid siis tekkis mul kuubalase jaoks harvaesinev võimalus reisida Kuubalt välja ning maailma näha ning otsustasin Kuuba show trupi koosseisus minna pooleks aastaks tööle Türki.

Türgist naastes tantsisin mõnda aega Sancti Spirituse folkloorigrupis ja andsin turistidele Kuuba salsa tunde, kuni tulin 2017. aastal Eestisse, kus jagan suurima rõõmuga oma oskusi ja kogemusi tantsija ja tantsuõpetajana.

Võtke meiega ühendust

Registreerimiseks täitke allolev ankeet ning küsimuste korral helistage või kirjutage meile.

Hansel Rivero
Telefon: +372 56 888 628 Hispaania lipp punase ja kollasega Inglise lipp sinise, valge ja punasega

Annely Palm
Telefon: +372 56 496 260 Eesti sini-must-valge lipp Inglise lipp sinise, valge ja punasega Hispaania lipp punase ja kollasega


Email: [email protected]

Aadress: Veerenni 29/1-5, Tallinn (RMagination dance studio)

Hansel Rivero
Telefon: +372 56 888 628 spanish flag united kingdom flag

Annely Palm
Telefon: +372 56 496 260 estonian flag united kingdom flag spanish flag


Email: [email protected]

Aadress: Veerenni 29/1-5, Tallinn (RMagination dance studio)
Liitu Havanamoderna laheda tantsuseltskonnaga ja registreeri end proovitrenni!